2020. június 7., vasárnap

A VASÁRNAPI SZENTMISÉK ISMÉT KÖTELEZŐEK!


A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia a vasárnapi szentmisén való részvétel kötelezettsége alóli felmentést és az általános feloldozás lehetőségét 2020. június 14-től, Úrnapjától kezdődően általánosan visszavonja, hacsak az illetékes megyéspüspök másként nem rendelkezik. A szentmisén való részvétellel kapcsolatban az általános morális elvek továbbra is érvényesek, vagyis idősebb, veszélyeztetett, illetve beteg testvéreinkre, továbbá azokra, akik kötelességüket teljesítik, a kötelezettség nem vonatkozik.

http://www.eger.egyhazmegye.hu/hirek/hirek-200/az-mkpk-kozlemenye-a-veszelyhelyzet-idejere-hozott-korabbi-rendelkezesek-modositasarol

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése